E-SZKOŁA ZS3 nr 3

Strefa Rodzica - dokumenty do pobrania

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

MENU OBIADOWE - stołówka szkolna

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych i sprzętu rehabilitacyjnego

Regulamin, dokumenty, informacje... Więcej

Internat dla uczennic - POLECAMY!

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Klub Świetlik

Rehabilitacja 25Plus

Statystyki

Odsłon artykułów:
3463295

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

Branżowa Szkoła I Stopnia i Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Zespól Szkól Nr 3 jest szkołą, do której uczęszczają również uczniowie z terenu Powiatu Włocławskiego. Daje możliwość zdobycia konkretnych kwalifikacji zawodowych w poszukiwanych obecnie na rynku pracy zawodach. W skład Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku wchodzą m.in:

 • Branżowa Szkoła I Stopnia,
 • Szkoła Przysposabiająca do Pracy

To szkoły, które w swej ofercie umożliwiają naukę na poziomie ponadpodstawowym uczniom niepełnosprawnym w stopniu lekkim bądź umiarkowanym lub znacznym.

Kierunki kształcenia

Szkoła kształci młodzież na kierunkach:

 • ślusarz,
 • krawiec,
 • kucharz,
 • piekarz,
 • cukiernik,
 • sprzedawca,
 • pracownik pomocniczy obsługi hotelowej,
 • ogrodnik,
 • stolarz.

Indywidualne podejście do każdego ucznia

Oferta skierowana jest do uczniów posiadających orzeczenia o niepełnosprawności. Programy nauczania są dostosowane do możliwości intelektualnych uczniów. Każdy uczeń nie jest anonimowy tylko objęty opieką i specjalistycznymi zajęciami rewalidacyjnymi.

Własne warsztaty szkolne - własne ośrodki egzaminacyjne OKE

W szkole istnieją w pełni wyposażone dwa ośrodki egzaminacyjne OKE, w których uczniowie na miejscu w szkole mogą zdawać zewnętrzne egzaminy zawodowe, na takim samym poziome jak w szkołach masowych. Przez cały cykl kształcenia są przygotowywani do tego egzaminy przez nauczycieli zawodowców, który są również egzaminatorami OKE. (stąd też wysoka zdawalność tego egzaminu: części praktycznej na poziomie 98% a teorii 60 %).

Szkoły dają szansę młodym ludziom, którzy chcą rozwijać własne umiejętności, aby stać się niezależnymi i samodzielnymi osobami, żeby z racji swej niepełnosprawności nie byli wykluczeni ze społeczeństwa. Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania poprzez różnego rodzaju kółka. Biorą udział z sukcesami w konkursach regionalnych i ogólnopolskich.

Realizujemy wiele projektów unijnych i Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu

W szkole realizowane są młodzieżowe programy unijne: działania z Programu MŁODZIEŻ, z których uczniowie bardzo chętnie korzystają. Rozwija się wolontariat oraz istnieje LPIM EURODESK. Uczniowie szkoły zawodowej otrzymali w roku 2007 tytuł "Uczniowie z klasą" Szkoła zrealizowała wraz z uczniami projekt z Danona. Szkoła pozyskała środki finansowe z EFS na nowoczesne pracownie komputerowe oraz specjalistyczne pomoce dydaktyczne. Dzięki środkom z PFRON likwiduje bariery architektoniczne oraz posiada bus do przewozu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Został zrealizowany projekt w ramach programu PO KL w działaniu 9.2. pt.: Dobry zawód - atrakcyjna praca!
W ramach projektu z POKL w roku szkolnym 2008/2009 dla naszych uczniów odbyły się szkolenia spawalnicze. Realizowane są również projekty kół zainteresowań, dofinansowane przez Urząd Marszałkowski z Torunia, rozwijające pasje artystyczne i fotograficzne naszej młodzieży. Szkoła organizuje dla grup młodzieży bezpłatne wyjazdy, obozy nad morze, w góry latem oraz zimą.

Atutem szkoły jest jej kadra, która posiada oprócz wymaganych kwalifikacji pedagogicznych, zawodowych, specjalistyczne przygotowanie do pracy z uczniami niepełnosprawnymi.

Zapoznaj się ze szczegółami oferty edukacyjnej dla poszczególnych szkół.

Branżowa Szkoła I Stopnia Szkoła Przysposabiająca do Pracy

 

Branżowa Szkoła I Stopnia 

Szkoła Przysposabiająca do Pracy