E-SZKOŁA ZS3 nr 3

Strefa Rodzica - dokumenty do pobrania

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

MENU OBIADOWE - stołówka szkolna

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych i sprzętu rehabilitacyjnego

Regulamin, dokumenty, informacje... Więcej

Internat dla uczennic - POLECAMY!

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

Wirtualne Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

LOKOMOTYWA - DZIEŃ DZIECKA 2020

Kocham Cię Mamo...

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Selfie z Flagą M

Pandemia

Nasi szkolni felinoterapeuci online ;)

Nauka zdalna - prace naszych uczniów

Radość najpiękniejszych lat w naszym wykonaniu

Klub Świetlik

Rehabilitacja 25Plus

Statystyki

Odsłon artykułów:
3463314

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Powiatowy Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

 

Studio tatuażu w SPP

Ostatni tydzień zajęć kształtujących kreatywność w SPP spędziliśmy na... tworzeniu tatuaży! Oczywiście były to bezpieczne tatuaże, gdyż były wirtualne :) a to wszystko dzięki pracy z tabletami i aplikacją do rozszerzonej rzeczywistości. Była to prawdziwa lekcja kreatywności i... wielu innych umiejętności oraz sprawności.

Czytaj więcej...

Pączki, racuchy, faworki, róże karnawałowe...

Pączki, racuchy, faworki, róże karnawałowe to, tradycyjne wyroby cukiernicze królujące w okresie karnawału. W naszej szkole nie mogło być inaczej, od tłustego czwartku uczniowie podczas zajęć praktycznych w pracowni cukierniczej jak również podczas gotowania w SPP przygotowują te pyszne wyroby. Uczniowie poznają i doskonalą zasady sporządzania ciasta drożdżowego, zbijanego na faworki oraz odpowiedniego smażenia i wykończenia tych słodkich wyrobów.

Czytaj więcej...

Szkolenie w ramach WDN

W dniu 18.02.2020 r. odbyło się szkolenie w ramach WDN pt. ,,Techniki wszycia zamka błyskawicznego”. Szkolenie prowadziły J. Jaworska i W. Pliszczyńska. Celem zajęć było zapoznanie uczestników ze sposobami wszywania zamków błyskawicznych. Zajęcia miały charakter praktyczny. Uczestnicy mieli możliwość wykanania próby technologicznej, która polegała na asymetrycznym wszyciu zamka błyskawicznego. Podczas szkolenia panowała miła atmosfera,

Czytaj więcej...

SPP na warsztatach teatralnych

Dnia 13 lutego 2020 r. uczniowie SPP udali się do Teatru Impresaryjnego na warsztaty teatralne pt. „Czarny teatr”. Podczas spotkania uczniowie wykonali fale z materiału, papierowe maski, materiałowe kukiełki, następnie prezentowali je w ciemności z wykorzystaniem światła ultrafioletowego. Uczniowie wykonali również w ciemności etiudę przedstawiającą życie zwierząt i roślin w oceanie. Warsztaty spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem,

Czytaj więcej...

Święto Zakochanych w BSiS i SPP

W tym roku obchody Dnia Zakochanych naszej szkole trwały przez cały tydzień ! Od poniedziałku do piątku działała poczta walentynkowa. Do specjalnie przygotowanej skrzynki uczniowie wrzucali kartki walentynkowe dla swoich sympatii. W środę po południu uczniowie bawili się podczas zabawy tanecznej w klimacie walentynkowym. A w piątek podczas apelu nastąpiło rozdanie kartek z wyznaniami miłości i przyjaźni.

Czytaj więcej...

Podsumowanie I semestru nauki w BSIS i SPP

W miniony piątek w Branżowej Szkole I Stopnia i Szkole Przysposabiającej do Pracy na apelu uroczyście podsumowano pracę uczniów w pierwszym semestrze nauki.
Wyróżnienia za bardzo wysoką średnią ocen otrzymali: Natalia Szczesna (5,0), Izabela Wychocka (5,0), Maria Szczepańska (4,8), Ewa Wierzbicka (5,0), Emilia Palińska (4,8), Jowita Dobrzyniak (5,2), Adrian Paśko (5,0)

Czytaj więcej...

Kampania informacyjno-edukacyjna pt:" Hazard? Nie dziękuję!"

W roku szkolnym 2019/2020 w Szkole Branżowej I  Stopnia kontynuujemy realizację kampanii informacyjno-edukacyjnej pt: „Hazard? Nie dziękuję”, której koordynatorami są:  socjoterapeutka Magdalena Sadowska oraz nauczyciel Wioletta Pliszczyńska. Istotny wymiar społeczny kampanii został podkreślony przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Ministerstwo Rozwoju i Finansów, Krajową Administrację Skarbową.  W ramach kampanii
w dniu 
12 luty 2020 r.

Czytaj więcej...

Będziemy pracować z Ipadami! :)

Miło nam poinformować, iż nasze starania o otrzymanie kolejnych grantów z Fundacji „ANWIL dla Włocławka” zakończyły się powodzeniem :) Udało nam się pozyskać środki na realizację zajęć kształtujących kreatywność w formie, w jakiej jeszcze się nie odbywały – z tabletami, a dokładniej z Ipadami i pencilami! W ramach projektu „Odkrywamy cyfrową kreatywność” organizowanego w ramach konkursu grantowego pt. „Uczę się z ANWILEM” IV edycja przeprowadzony zostanie cykl zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń, które pozwolą zastosować najnowocześniejsze techniki cyfrowe podczas zajęć z kształtowania kreatywności w Szkole Przysposabiającej do Pracy. Zajęcia dadzą możliwość uczniom poznać możliwości technologiczne i rozwijać kreatywnie wyobraźnię. Prace nad projektem rozpoczęliśmy od 1 stycznia, natomiast zajęcia edukacyjne z Ipadami rozpoczną się w marcu tego roku. Koordynator projektu: Magdalena Psykowska.

Zadanie jest realizowane w ramach grantu „Odkrywamy cyfrową kreatywność” organizowanego przez Zespół Szkół nr 3 we Włocławku, a sfinansowanego przez Fundację „ANWIL dla Włocławka”

Prace plastyczne uczennic Szkoły Przysposabiającej do Pracy

Dużo koloru przed feriami od Oliwii Sekleckiej i Oli Ziemkiewicz uczennic klasy pierwszej Szkoły Przysposabiającej do Pracy :) Prace wykonano podczas zajęć kształtujących kreatywność.

Impresje inspirowane naturalnym krajobrazem i kolorem

Mini galeria impresji inspirowanych naturalnym krajobrazem i kolorem :) Prace powstały w ramach zajęć kształtujących kreatywność w Szkole Przysposabiającej do Pracy.

 

„ARS czyli jak dbać o miłość”

W styczniu 2020 roku rozpoczęliśmy w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku, w Szkole Przysposabiającej do Pracy oraz Szkole Branżowej I Stopnia realizację programu profilaktycznego „ARS czyli jak dbać o miłość” w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych dla Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Warszawy. Program znajduje się w bazie programów rekomendowanych jako nowoczesna edukacja ograniczająca niekorzystne następstwa zdrowotne, społeczne związane z używaniem środków psychoaktywnych. Jest to już trzecia edycja programu w naszej szkole.

Czytaj więcej...

Mamy 8 stypendystów! :)

Niezmiernie miło nam poinformować, iż 8 uczniów naszej szkoły (Branżowa Szkoła I Stopnia): Dobrzyniak Jowita Wiktoria, Lewandowska Izabela Maria, Łukaszewska Weronika, Osiński Jakub Igor, Paśko Adrian Szymon, Paśko Kamil, Teśka Natalia, Zajączkowska Sandra zostało stypendystami projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II” na rok szkolny 2019/2020 z powiatu, miasta Włocławek! Projekt „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II” realizowany jest przez Departament właściwy ds. edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020,

Czytaj więcej...